Japonské centrum Brno, z.s.
Starobrněnská 20
602 00 Brno

Po-Pá: 9:00 - 18:00

japancenterbrno@gmail.com


Novinky

Informace k soutěži v japonském přednesu Nihongo Benron Taikai

Dne 17. dubna se konala soutěž v japonském mluveném a psaném projevu Nihongo Benron Taikai. Video ze soutěže je dostupné na YouTube, takže se na něj neváhejte podívat!

Video je zde.

První místo v úrovni středně pokročilých vyhrál náš student, David Kurka! Vřele gratulujeme k vítězství!! Pokud chcete vidět jeho projev, otevřete si link uvedený výše.

Příští rok se bude soutež Nihongo Benron Taikai konat znovu. Pokud se rozvolní opatření ohledně korona viru, bude se soutěž konat v Paláci Lucerna v Praze.

Na všechny z Vás se moc těšíme!

Jarní semestr 2021 už brzy začne!

Semestr bude probíhat od 15. března 2021 do 30. května 2021.

Skupina A (1 hod. týdně, celkem 8 hodin): 3 190 Kč.

Skupina B (2 hod. týdně, celkem 16 hodin): 6 380 Kč.

Individuální výuka: 390 Kč/hod.

Přihlásit se je možné https://japancenter.cz/…lect-course/

Studenti, kteří budou začínat s učením japonštiny, mi prosím napište e-mail na adresu japancenterbrno@gmail.com. Do textu e-mailu mi prosím napište odpovědi na následující otázky:

  1. Začínáte od začátku nebo už trochu něco umíte? (Pokud něco umíte, napište prosím co.)
  2. Mám Vám učebnice poslat poštou nebo si je přijdete vyzvednout? Pokud poštou, nezapomeňte mi prosím napsat adresu, kam je mám poslat!
  3. Chcete studovat ve skupině nebo individuálně?

Poté co mi pošlete odpovědi, vyplňte prosím přihlášku na kurz, na který se chcete přihlásit.

Učebnice hiragany, katakany, kandži a GENKI si můžete přijít koupit do centra každý všední den od 12:00 do 19:00. Pokud si pro ně nemůžete přijít osobně, rád Vám je zašlu poštou. Protože je nyní úroveň systému PES stále na úrovni 5, bude výuka probíhat zásadně přes ZOOM. Jakmile se uvolní vládní nařízení, bude výuka probíhat v centru. Pro žáky, kteří mají zájem spíše o online výuku než prezenční, bude výuka zcela určitě probíhat také přes ZOOM. Ačkoliv pořád řádí korona virus, už je vyvinuta vakcína, proto se nemusíte bát. Všichni učitelé v Japonském Centru už se těší, až se s Vámi osobně v Centru znovu uvidí!

Prodej učebnic japonštiny

JCB může prodávat učebnice japonštiny. Nyní mám ve skladě:

Můžu zařídit i další učebnice dle vašeho výběru. V případě zájmu mi napiště e-mail – objednávku. Více informací v záložce Obchod.

Nová učebnice čtení japonštiny

Asociace učitelů japonštiny v České Republice vytvořila novou učebnici ‚Čteme japonsky‘, která je učená žákům japonštiny až do levelu N4. Cena učebnice je 100 Kč. Žáci, kteří již mají s japonštinou nějaké zkušenosti budou schopní v učebnici číst a tak Vás vyzývám, aby jste si ji pořídili. Učebnice obsahuje klíč ke všem daným úkolům kromě krátkých slohových prací.

Změna čísla a emailové adresy JCB

Toto číslo a email již nejsou v provozu, proto na ně prosím nevolejte a nepište.

+420 773 278 823
info@japancenter.cz

Pokud potřebujete kontaktovat Japonské centrum, napište nám na email: japancenterbrno@gmail.com

Na Facebookové stránky JCB prosím nepište. Napište nám na email: japancenterbrno@gmail.com.